Uutinen
Administerille uusi yritysosto Kouvolasta – RE-vision osaksi Administeria
Administer on sopinut yrityskaupasta, jolla vahvistetaan konsernin tilitoimistopalveluiden toimintaa Kouvolassa. Kaupan kohteena on paikallisesti toimiva RE-vision, joka on tarjonnut taloushallinnon palveluja lähinnä paikallisille toimijoille.
Administerin tavoitteena on palvella asiakkaita mahdollisimman lähellä, työllistää Suomessa ja laajentua valtakunnallisesti sekä kansainvälistyä. Administer jatkaa uusilla yrityskaupoilla kasvustrategiansa toteuttamista.
”Tilitoimistomme toiminta jatkuu nyt leveämmillä hartioilla. Alansa edelläkävijänä Administer-konserni voi tarjota asiakkaillemme entistäkin kattavammat palvelut, esimerkiksi talousjohto-, laki- ja henkilöstöpalvelut sekä asiantuntijavuokrauksen henkilöstö- ja taloushallinnon palveluihin.” kertoo RE-visionin Tarja Vaulaste.
”Kasvustrategiamme etenee suunnitellusti. Toimintamme ytimessä ovat paikalliset juuret ja vahva aluetuntemus. Tuoreen kaupan ansiosta laajennamme alueellista vahvuuttamme Kouvolan talousalueella”, sanoo Administerin liiketoimintajohtaja Peter Aho.
Lisätiedot:
Peter Aho
liiketoimintajohtaja
Administer Oyj
puh. 040 501 3661
sähköposti: peter.aho@administer.fi