Administer Ajankohtaista Uutinen Administerille uusi yritysosto Jyväskylästä – Fin/Admin ja Fin/Liksa Oy osaksi Administeria

Administerille uusi yritysosto Jyväskylästä – Fin/Admin ja Fin/Liksa Oy osaksi Administeria

Administerille uusi yritysosto Jyväskylästä – Fin/Admin ja Fin/Liksa Oy osaksi Administeria

Administer tilitoimisto on sopinut yrityskaupasta, jolla vahvistetaan konsernin tilitoimistopalveluiden toimintaa Jyväskylässä. Kaupan kohteena on paikallisesti toimivat Fin/Admin Oy sekä Fin/Liksa Oy, jotka tarjoavat talous- ja palkkahallinnon palveluja paikallisille yrittäjille.

Administerin tavoitteena on palvella asiakkaita mahdollisimman lähellä, työllistää Suomessa ja laajentua valtakunnallisesti sekä kansainvälistyä. Administer jatkaa uudella yrityskaupalla kasvustrategiansa toteuttamista.

”Tilitoimistomme ja palkkapalveluidemme toiminta jatkuu nyt leveämmillä hartioilla, tuttuun tapaan yrittäjälle sopivana. Alansa edelläkävijänä Administer-konserni voi tarjota asiakkaillemme kattavammat palvelut, esimerkiksi talousjohto-, laki- ja henkilöstöpalvelut,” kertoo Kirsi Nieminen Fin/Admin ja Fin/Liksa Oy:stä.

”Toimintamme ytimessä ovat paikalliset juuret ja vahva aluetuntemus. Tämän kaupan myötä laajennamme alueellista vahvuuttamme Jyväskylän talousalueella”, sanoo Administer tilitoimiston liiketoimintajohtaja Peter Aho.

Lisätiedot:
Peter Aho
liiketoimintajohtaja
Administer Oyj
puh. 040 501 3661
sähköposti: peter.aho@administer.fi